Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3 Slideshow Image 4

Dabar svetainėje 2 svečiai (-ių)

Projektas „Pažeidžiamų vaikų socialinė įtrauktis per meną Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regionuose“

     Įgyvendinant projektą siekiama į neformaliojo švietimo menines veiklas įtraukti kuo daugiau socialinę atskirtį patiriančių vaikų. Šiuo tikslu praėjusių metų lapkričio mėn. buvo pradėti meno terapijos mokymai ( 82 val.) dailės ir muzikos pedagogams bei ugdymo specialistams Varėnoje ir Ščiučine. Varėnoje mokymuose dalyvavo 9-J. Čiurlionytės menų mokyklos , 4-Moksleivių kūrybos centro pedagogai ir po 1 Švietimo centro ir Vaikų dienos centro „Versmė“ atstovą. Mokymus vedė Lietuvos menų terapijos asociacijos lektorės. Dailės ir muzikos pedagogai bei ugdymo specialistai buvo supažindinti su meno terapijos metodais, mokėsi juos taikyti praktikoje. 2019 m. pabaigoje buvo organizuoti mokymai tėvams, kurių vaikai patiria socialinę atskirtį. Juose tėvai sužinojo apie meno terapijos metodų naudą, ugdant vaiko socialinius gebėjimus.  

       Šių metų vasario pabaigoje vyko baigiamoji mokymų dalis,  kurioje dalyvavo Ščiučino ir Varėnos pedagogai bei ugdymo specialistai. Jų metu abiejų šalių mokymų dalyviai turėjo galimybę pasidalyti patirtimi ir, padedami profesionalių lektorių, aptarti įgytas žinias  bei parengti vasaros stovyklos programą.    

         Vasaros stovyklos organizavimas ir pravedimas, buvo tarsi išbandymas ir įgytų gebėjimų, patikrinimas, taikant meno terapijos metodus praktikoje. Stovykloje  Varėnoje ir Ščiučine dalyvavo po 30 vaikų, iš jų 15- patiriantys socialinę atskirtį. Ši stovykla-puikus socialinis projektas. Vaikai noriai įsijungė į veiklas. Kiekviena stovyklos diena turėjo savo temą: „Kas aš?“, „Aš ir tu“, „Aš ir mes“. Stovyklos dalyviai išbandė dailės, muzikos ir molio užsiėmimus, geriau pažino save ir draugus,  užmezgė stipresnius tarpusavio ryšius. 

          Lapkričio 5 d. Varėnoje ir Ščiučine nuotoliniu būdu vyko baigiamoji projekto konferencija, kurios metu lektorės pristatė parengtą neformaliojo švietimo įraukiojo meninio ugdymo programą, kuri Jadvygos Čiurlionytės menų mokykloje ir Moksleivių kūrybos centre startuos nuo 2021 m. rugsėjo 1 dienos. Džiaugiamės, kad ši programa ir pedagogų mokymuose įgytos kompetencijos, padės mažiau galimybių turintiems vaikams ir jaunuoliams sėkmingai įsitraukti į visuomeninį gyvenimą.

 Neformaliojo švietimo įraukiojo meninio ugdymo programa